Kaplıca Adresleri

Gönen Kaplıcaları

Gönen Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Gönen Kaplıcaları hakkında ilginizi çekecek ve işinize yarayacak bilgiler sunacağız. Gönen Kaplıcaları, 78 0C sıcaklığa sahip saf, temiz ve özelliklerini kaybetmeden bunca yıldır varlığını sürdürürken bu özelliği nedeniyle Gönen Kaplıcaları dünyada eşine az rastlanır bir şifalı termal sudur. Yıllardır hiç değişime uğramadan özelliklerini koruması 275 metre derinlikte sondaj yapılması ve atmosfer sularından ayrılmış olmasından kaynaklanmaktadır. Tüm bunlara ek olarak Gönen Kaplıca suları potasyum, magnezyum, kalsiyum, demir, çinko, sodyum, mangan, bakır, nitrat, sülfat, bikarbonat, karbonat klorür, hipotenik ve hipotermal maden suları içerdiği bilinmektedir. 

 

Gönen Kaplıcaları Genel Özellikleri 

Gönen Kaplıca suları, içme kürü olarak da kullanılabilen Gönen Kaplıca suları; karaciğer, böbrek ve safra yolu enfeksiyonları, sinüzit gibi üst ve alt sonulunum enfeksiyonlarına şifa olmaktadır. Gönen Kaplıca suları, iltihaplı ve ağrılı kadın hastalıkları, romatizmal hastalıklar ve eklem ağrıları, spastik iltihaplar, bel fıtığı, boyun fıtığı, kalın bağırsak ağrıları, ortopedik hastalıklar, nörolojik komplikasyon sekelleri, damar sertliği ve ameliyat sonrası nekahat dönemlerindeki ağrıları tedavi etmektedir.

 

Gönen Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ? 

1- Cilt hastalıkları ve sedefte

2- Sinir sistemi hastalıklarına

3- Bel fıtığı veya siyatik sorunlarında

4- Kadın hastalıklarında

5- Ortopedik rahatsızlığı bulunan ve cerrahi operasyon geçirmiş hastalarda.

6- Beyin ve sinir cerrahi sonrası uzun süre hareketsiz kalan hastalarda.

 

Gönen Kaplıcalarına Nasıl Gidilir?

Gönen Kaplıcaları, Balıkesir şehir merkezine 145 km, Çanakkale’ye 150 km ve Bandırma’ya 45 km uzaklıktadır. İstanbul’a 289 km uzaklıkta olan kaplıcalara gitmek için Bandırma içesini geçtikten sonra Bursa-Çanakkale karayolu üzerinde bulunan Gönen ayırımından dönülmesi gerekmektedir.

 

Gönen Kaplıcalarında Nerede Kalınır?

Gönen ilçesinde Kaplıcalar A.Ş adı altında hizmet veren işletme ilçe merkezine 300 m mesafede olup, 70.000 m2’lik parkıyla yeşillikler içerisinde otelleri sayesinde hizmet vermektedir. İşletme içerisinde bulunan Yıldız Kaplıca Otel, Yeşil Derman Otel ve Güneş Otel 754 yatak kapasitesiyle yerli ve yabancı misafirlerine keyifli zaman geçirmeleri, dinlenmeleri ve şifa bulmaları için hizmet vermektedir.

 

 

Balıkesir Kaplıcaları hakkında bilgi almak için tıklayınız. 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmaktadur. Bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Gönen Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu