Kaplıca Adresleri

Bursa Kaplıcaları

Bursa Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Türkiye, kaplıcalar konusunda oldukça zengin olan ülkelerden biridir. Bursa kaplıcalarının harika güzelliği ve şifa veren niteliği, insanların buraya yönlenmesinde etken olan dinamikler arasındadır. Bursa, kaplıcalar konusunda oldukça zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Her bir kaplıcanın tarihte insanlar üzerinde önemli etkileri olmuştur. Sizlere bu yazımızda Bursa kaplıcaları hakkında bilmeniz gereken bilgileri sunacağız. 

 

Bursa Kaplıca Bölgeleri 

Bursa, kaplıcalar konusunda oldukça zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Her bir kaplıcanın tarihte insanlar üzerinde önemli etkileri olmuştur. Bursa kaplıcalarının her biri şehir içinde farklı bölgelerde yer alıyor. Ancak genel olarak birçoğu merkez bölgesine oldukça yakın alanlarda bulunuyorlar. Uygun ulaşım yöntemlerinin kullanımı neticesinde rahatlıkla her bir kaplıcaya güvenle erişim sağlanması mümkün oluyor.

GEMLİK
İZNİK
ORHANELİ
İNEGÖL
KARACABEY
KELES
MUDANYA
MUSTAFAKEMALPAŞA
ORHANGAZİ
YENİŞEHİR
BÜYÜKORHAN
HARMANCIK
NİLÜFER
OSMANGAZİ
YILDIRIM
GÜRSU
KESTEL

 

Bursa Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Kaplıca sularının şifalı etkilerine binaen onların sahip oldukları genel özellikleri hakkında da birtakım bilgileri edinmek gerekir. Bursa kaplıca suları, antianafilaktik bir etki gösterebiliyor. Bazı kobaylar üzerinde yapılan profesyonel incelemeler, suyun bu yönde bir işlevselliğinin olduğunu ortaya çıkarmıştır. Banyo olarak bu sudan faydalanılması çerçevesinde egzama, ürtiker ve diğer türden deri rahatsızlıklarına iyi gelebildiği hali hazırda gözlenmiştir. Kan dolaşımına katkı sağlayan ve çeşitli kadın hastalıklarına da olumlu yönde etkiler edebildiği görülmüştür. Bursa kaplıca suları, içerisinde birçok farklı türden faydalı mineral ve bileşenler barındırıyor. Magnezyum, kalsiyum, sülfat, potasyum, lityum ve bikarbonat gibi çeşitli bileşenlerin şifalı Bursa kaplıcası sularında yer aldığına tanıklık ediliyor.

 

Bursa Kaplıca Termal Sularının Faydaları Nelerdir ?

Bursa kaplıca suları insanlara birçok rahatsızlık kapsamında oldukça iyi faydalar sağlayabiliyor. İnsanlar karşılaştıkları sağlık sorunlarına binaen bu kaplıcalarda kendilerini çok daha iyiye götürme şanslarını daima elde edebiliyorlar.

1- Kronik ağrılı romatizmâl hastalıklara

2- Damar sertliğinde

3- Eklem ve eklem dışı romatizmalı hastalıkları

4- Cilt ve sedef hastalıklarına

5- Sinir sistemi hastalıklarına

6- Bel fıtığı veya siyatik sorunlarında

7- Kadın hastalıklarında

 

Bursa Kaplıcalarında Konaklama İmkanları Nelerdir ?

Bursa kaplıcalarına gittikten sonra burada konaklama konusundaki ihtiyaca insanların en iyi çözümleri bulma şansları vardır. Çünkü birbirinden güzel oteller Bursa’nın birçok yerinde mevcuttur.

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Bursa Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu