Kaplıca Adresleri

Hamamözü Kaplıcaları

Hamamözü Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Amasya şehir merkezine 90 kilometre mesafedeki Hamamözü ilçe merkezinde, Laçin yolu üzerinde bulunur. Kaplıcada sıcaklığı 42,5 °C civarında olan termal suyun oldukça faydaları vardır. Hamamözü kaplıcaları genellikle sıcak suyu, temiz havası ve çevresinde bulunan yeşil doğasıyla birlikte ün kazanmıştır. Hamamözü kaplıcalarına çevre illerden de oldukça rağbet vardır. 

Hamamözü Kaplıcalarının Genel Özellikleri

Hamamözü Kaplıcaları termal suyun sıcaklığı 42.5 derece, bir hamam ve 3 yıldızlı bir otel içerisinde yüzme havuzu ve Türk hamamları bulunmaktadır. Hamamözü Kaplıcalarından özellikle cilt hastalıkları, kadın hastalıkları, kemik ve kireçlenme hastalıkları, siyatik ve metabolizma bozukluğu gibi hastalıklarının tedavisinde yararlanılmaktadır.

Hamamözü Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ? 

1- Cilt hastalıkları ve sedefte

2- Sinir sistemi hastalıklarına

3- Bel fıtığı veya siyatik sorunlarında

4- Kadın hastalıklarında

5- Ruhsal bozukluklarda

6- Kronik ağrılı romatizmâl hastalıklara

7- İç hastalıklarına

8- Deri hastalıkları

9- Safra kesesi ve karaciğer hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. 

Hamamözü Kaplıcalarına Nasıl Gidilir?

Hamamözü Kaplıcaları, Amasya’ya 90 kilometre mesafede olup, Hamamözü ilçe merkezinde, Laçin yolu üzerindedir.  

 

Amasya Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Hamamözü Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu