Kaplıca Adresleri

Diyadin Kaplıcaları

Diyadin Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Diyadin Kaplıcaları, sadece Ağrı ilinden değil Türkiye’nin birçok yerinden ziyaretçiler tarafından tercih edilmektedir. Bununla birlikte Diyadin Kaplıcaları, Ağrı şehrinin güneydoğusunda bulunur ve ilçe merkezine 5 km mesafede yer almaktadır. Diyadin kaplıca alanı deniz seviyesinden 1925 metre yüksekliktedir. Kaplıcalarının yanı sıra doğal güzelliğiyle de görülmeye değerdir. 

Diyadin Kaplıcalarının Genel Özellikleri

Diyadin Kaplıcalarının denizden yükseklik seviyesi 1.925 metre olup, kış aylarında sıcaklığın -25 0C’ye kadar düştüğü görülür. Kış ayının uzun sürdüğü yörede kaplıca suyunun sıcaklığının 72 0C-78 0C arasında olması her mevsim sağlık turizmin devam etmesine olanak sağlamaktadır. Diyadin kaplıcalarının içerisinde klorür sülfat, bikarbonat, karbondioksit gazı bulunmaktadır. tüm bunlara ek olarak Diyadin Kaplıcaları özellikle romatizma, nevrit nöroloji, kadın hastalıkları, kemik ve kireçlenme hastalıkları, siyatik ve metabolizma bozukluğu gibi hastalıklarının tedavisinde yararlanılmaktadır.

Diyadin Kaplıcalarına Nasıl Gidilir?

Kaplıca alanı, Ağrı şehrinin güneydoğusunda bulunan Diyadin İlçe Merkezine 5 kilometre mesafede yer almaktadır. Kaplıca bölgesi birbirinden kopuk olarak bulunan Yılanlı, Davut ve Köprü kaplıcaları olmak üzere geniş bir alana yayılmıştır. ,Tüm bunlara ek olarak Kaplıca alanının içinden geçen Murat Nehri, görsel ve rekreatif açıdan önemli bir doğal değer kazandırmaktadır. Diyadin, Ağrı Şehir merkezine 60 kilometre, Erzurum Şehir merkezine ise 55 kilometre uzaklıktadır.

Diyadin Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ? 

1- Çeşitli cilt hastalıklarına 

2- Romatizma ve eklem ağrılarına 

3- Kadın hastalıklarına 

4- İç hastalıklarına

5- Metabolizma bozukluğuna 

6- Sinirsel rahatsızlıklar

7- Bağırsak ve mide rahatsızlıkları

8- Deri hastalıkları

9- Safra kesesi ve karaciğer hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. 

 

Ağrı Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Diyadin Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu