Kaplıca Adresleri

Bolvadin Kaplıcaları

Bolvadin Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Türkiye Termal Otel turizmi son yıllarda oldukça fazla gelişmiş ve yılın dört mevsiminde aktif olarak hizmet verilmeye başlanılmıştır. Bolvadin’de doğal yollardan yer yüzene ulaşan termal kaynak 65 santigrat derecedir. Bölgede bulunan tesisler, Bolvadin Belediyesi bünyesinde olup, özel teşebbüslerle ortaklığı ile hizmet verir.

Bolvadin Kaplıcalarının Özellikleri

Kaplıca suyunun ortalama sıcaklığı 65 derece olup, doğal kaynak suyudur. Mineral ve madenler açısından oldukça zengin olan Bolvadin Kaplıcaları, seneler boyunca tedavi amacıyla da kullanılmıştır. 

  • Renksizdir.
  • Berraktır.
  • Sodyum bikarbonat içerir.
  • Magnezyum bulunur.
  • Kalsiyum içerir.
  • HCO bileşeni bulunur.

Bolvadin Kaplıcalar bölgesinde, mülkiyet hakkı Bolvadin Belediyesine ait tesisler kaplıca hizmetleri yanında, destekleyici sağlık hizmetleri verir. Bunun yanı sıra konaklama imkanı da sunulmaktadır. 

Bolvadin Kaplıcalarına Nasıl Gidilir ? 

Bolvadin Kaplıcalarına,  Afyon-Konya kara yolundan 2 km içeride bulunan kaplıca bölgesi il merkezine 27, ilçe merkezine 27 kmdir. Kaplıcaya ulaşım kara yolu ile sağlanır. 

Bolvadin Kaplıcaları Nerede ?

Bolvadin Kaplıcaları,  Afyon-Konya kara yolunun, 25. kilometresinde bulunan yol sapağına, 2 kilometre mesafede vadi içerisindedir. Son olarak Bolvadin ilçe merkezinin 27 km batısı, Frigya vadisinde yer almaktadır. 

 

Afyonkarahisar Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Bolvadin Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu