Kaplıca Adresleri

Afyonkarahisar Kaplıcaları

Afyonkarahisar Kaplıcaları hakkında merak ettiğiniz tüm içeriklere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Afyon’da bulunan kaplıcalar çok sayıda farklı hastalığın tedavi edilmesinde yardımcı oluyor ve bu sebepten dolayı her yıl binlerce insan Afyon’a çeşitli sağlık sorunlarından kurtulmak için gidiyor. Romatizmâl hastalıklar ve dolaşım sistemi sorunları için yarar gösteren Afyon kaplıcaları, şifa kaynağıdır. Afyon kaplıca suları, romatizmâl hastalıkların dışında kadın hastalıkları, nevralji, nefrit, cilt hastalıkları, alerjiler gibi birçok sağlık sorununda da tedaviye yardımcı alternatif tedavi olarak kullanılmaktadır. Afyondaki kaplıca sularının yapısında bulunan karbondioksit kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olmaktadır. Solunum yoluyla kalbin daha sağlıklı ve sakin çalışmasına katkıda bulunur. 

Afyonkarahisar Kaplıca Bölgeleri 

Afyonkarahisar denilince akla ilk gelen tabi ki de termal kaplıcalarıdır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi insan sağlığına birçok katkıda bulunmanın yanı sıra gündelik hayatın yorgunluğunu atmak için de insanların tercih odağındadır. Afyonkarahisar ili içerisinde birçok otel ve kaplıca bulunmaktadır, gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak çok daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

BOLVADİN KAPLICALARI
MERKEZ
ÇAY
DAZKIRI
DİNAR
EMİRDAĞ
İHSANİYE
SANDIKLI
SİNANPAŞA
SULTANDAĞI
ŞUHUT
BAŞMAKÇI
BAYAT
İSCEHİSAR
ÇOBANLAR
EVCİLER
HOCALAR
KIZILÖREN

Afyonkarahisar Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Romatizmâl hastalıklar ve dolaşım sistemi sorunları için yarar gösterir.

2- Kadın hastalıkları

3- Eklem ve eklem dışı romatizmalı hastalıkların kronik dönemlerinde

4- Damar sertliğinde

5- Felçlerin rehabilitasyonunda

6- Negatif sinir bozukluğuna bağlı yetersizlikler, sürmenaj ve yorgunlukta

7- Diyabet, gut ve şişmanlık ile gelen hastalıklarda

8- Karaciğer, safra kesesi, mide, bağırsak hastalıklarında

9- Böbrek taşlarında

10- Hipertansiyon, kronik bronşit ve üst solunum yolu iltihaplarında olumlu

 sonuç alınmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Afyonkarahisar Kaplıcaları Hangileridir ?

Afyonkarahisar’da en çok tercih edilen kaplıcalar şunlardır: Boldavin Heybeli Kaplıcası, İhsaniye Gazlıgöl Kaplıcası, Gecek Kaplıcası, Ömer Kaplıcası Afyonda en çok tercih edilen kaplıcalardandır. 

 

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Afyonkarahisar Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu