Kaplıca Blog

Sarot Termal Vadi

Sarot Termal olanakları ve şifalı suları ile Türkiye’nin önde gelen tesisleri arasında yer almaktadır. Muhteşem doğası ve mimari ile bir tatil kötü olarak inşa edilen termal tatil köyü, dairelerde termal su ve jakuzi olanakları ile kapsamlı konforlu bir kaplıca tatili yapmak isteyen herkes tarafından tercih edilmektedir. Odalarda ve tüm alanlarda zeminden merkezi ısıtma özellikleri ve tesis olanakları keyifli olduğu kadar şifalı bir tatil deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır.

398 odalı ve 5900 m² alan üzerine kurulu tesiste ücretsiz aktiviteler, termal hizmetler, gelişmiş otel olanakları ve tesis imkanları ile kapsamlı bir tatil köyü olarak konaklama seçeneklerinden yararlanılması mümkündür.

Açık ve kapalı termal havuzlar, sauna, şok havuzu, jakuzi, çocuk havuzları ve daha pek çok farklı imkan ile kaliteli bir tatil deneyimi yaşanması mümkündür. Sarot Termal Vadi hem şifalı suları hem de tesis olanakları ile önde gelen termal turizm alanlarından biridir.  

Sarot Termal Vadi Tatil Köyü Nerede?

Sarot Termal Vadi Tatil Köyü Nerede

Sarot Termal Otel Bolu’nun Mudurnu ilçesinde yer alan ve muhteşem doğası, 5900 m2 alan üzerine kurulu bir tatil köyü olarak hizmet vermektedir. Aracasu Mandıra Mah. d – 100 Karayolu Taşkesti Mudurnu/Bolu adresinde yer alan termal tatil köyü, doğa ile iç içe yapısıyla ve oda olanaklarıyla Türkiye’nin en kapsamlı termal tatil köylerinden biridir.

Doğası ve mimarisi ile inşa edilmiş bir tatil köyü olan Sarot Termal, tüm dairelerinde termal su ve jakuzi olanaklarına sahiptir. Şifalı termal sularında keyifli vakit geçirdikten sonra vücut ısınızı koruyarak kapalı tünel ve yürüyen bantlar ile kendi dairenize ulaşma olanaklarından da yararlanabilirsiniz. Zeminden merkezi ısıtma ve bay – bayan misafirler için ayrı ayrı havuz kullanımları ile konforlu ve şifalı bir tatil deneyiminden yararlanmanız mümkündür.  

Sarot Termal Vadi Termal Su Özellikleri Nelerdir?

Sarot termal su özellikleri sayesinde ziyaretçiler birçok hastalığa karşı alternatif sağlık hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Geçmişten günümüzde kaplıca tedavilerinin iyileştirici özellikleri herkesin ilgisini çekmektedir. Özellikle eklem ortopedik ve romatizmal rahatsızlıkları üzerinde şifalı suların etkili olduğu bilinmektedir.

Sarot Termal bünyesinde aktif olarak kullanılan şifalı sular açık ve kaplı termal havuzlardan sauna ve şok havuzlarına, özel aile havuzlarından açık ve kapalı alanlara kadar birçok tesis olanağını da bir arada sunmaktadır.

Doğal şifalı termal sular kapalı bay ve bayan havuzları, açık – kapalı çocuk havuzları ve açık termal havuz seçenekleriyle birçok rahatsızlığın tedavisine yönelik tesis olanaklarından yararlanma imkanı sağlamaktadır. Günümüzde en kapsamlı termal tatil köylerinden biri olarak sayısız tesis olanağını şifalı suların etkisiyle buluşturan Sarot Termal, sağlık turizmi açısından da önemli bir yere sahiptir.  

Sarot Termal Vadi Termal Su Faydaları Nelerdir?

Sarot Termal su faydaları diğer benzer birçok kaplıca ve termal tesiste olduğu gibi insan sağlığı açısından sayısız fayda sunmaktadır. Şifalı özel suyu sayesinde eklemlerin iltihapsız hastalıkları ile birçok romatizma ve cilt rahatsızlıklarına karşı etkili olduğu düşünülmektedir. Termal tatil deneyimini en üst seviyelerde yaşamak isteyenler için şifalı termal suları ile ciddi bir fayda sağlayan Sarot Termal’in iyi geldiği rahatsızlıklar ve faydalarından bazıları kısaca şunlardır:

 • Eklemlerin iltihapsız hastalıkları,
 • Yaşlılığa bağlı romatizma rahatsızlıkları,
 • Osteoartrit,
 • Doku harabiyetine bağlı romatizmal hastalıklar,
 • Kronik bronşit,
 • Üst solunum yolları rahatsızlıkları vb.

Fitness salonundan masaj bölümüne ve özel açık kapalı termal havuzlara kadar birçok otel olanağını sizlere sunan Sarot Termal Vadi şifalı suları ve tesis olanakları sayesinde ziyaretçilerin konforlu bir termal tatil deneyimi yaşamaları mümkündür.

Sarot Termal Vadi Çamur Terapi Havuzu Neye İyi Gelir?

Sarot Termal devremülk seçenekleri ve tesis olanakları birçok kişinin sağlık turizmi açısından Sarot Termal Vadi tatil köyünü tercih etmesini sağlamaktadır. Termal şifalı sularının yanı çamur terapi havuzları ile ziyaretçilerin her zaman daha iyi hissetmeleri ve birçok rahatsızlığa karşı fayda elde etmeleri mümkündür.

Çamur terapi havuzlarını tercih ederek ziyaretçilerin şifalı birçok özellikten yararlanmaları sağlanmaktadır. Sarot Termal Vadi’nin çamur terapi havuzlarının şifalı faydalarından bazıları kısaca şunlardır:

 • Her türlü romatizma rahatsızlıklarının iyileştirilmesi,
 • Hafif ağrı ve acıların iyileşmesi,
 • Kan dolaşımının hızlanması,
 • Kasların dinlenmesi,
 • Kolejen üretiminin artırılması,
 • Antioksidan özelliği,
 • Artrik gibi rahatsızlıkların giderilmesi,
 • Yorgunluğun azaltılması,
 • Bağışıklık sisteminin desteklemesi,
 • Stresin azaltılması vb.

Çamur terapi havuzları genelde termal tesis seçimlerinde birçok kişinin dikkat ettiği bir unsurdur. Günümüzde Türkiye’de birçok farklı termal tesis şifalı sular ve çamur terapi havuzları ile ziyaretçilerinin birçok rahatsızlığının tedavisine yönelik alternatif tıp seçeneklerini bir arada sunmaktadır.

Yaşlandırma etkisini azaltıcı özelliklere sahip çamur terapi havuzları birçok yönden fayda sağlamaktadır. Güvenli bir şekilde tercih edebileceğiniz tesislerde geniş tesis olanaklarından da yararlanarak keyifli olduğu kadar şifalı bir tatil deneyimi yaşamanız da mümkündür.

Sarot Termal Vadi Tesis Olanakları Nelerdir?

Sarot Termal Vadi Tesis Olanakları Nelerdir

Sarot Termal Vadi 1 + 1 kiralık daireler başta olmak üzere birçok alternatif seçeneği bir arada sunar. Kapsamlı bir termal tatil için tercih edebileceğiniz oda seçenekleri ve özellikleri şunlardır:

 • 1 + 1 Suit Odalar: 68 m² alan ve havuz manzarasına sahiptir. 1 yatak odası, Frenc ya da Twin yatak, 1 oturma odası, termal su olan jakuzili banyo, 1 sofa ve balkon bulunmaktadır.
 • 2 + 1 Suit Odalar: Sarot Vadi Termal Binasında yer alan odalar 100 m²’lik aile odasıdır. 2 yatak odası, 1 oturma odası, termal suya sahip jakuzi ve 1 sofa ile balkon bulunmaktadır.
 • 3 + 1 Suit Odalar: 120 m² aile odasında 3 yatak odası, 1 oturma odası, termal suya sahip jakuzili banyo ve 1 sofa ile balkon yer almaktadır.

Odaların her biri yerden ısıtma, led TV, uydu yayını, buzdolabı, banyo telefonu, saç kurutma makinesi, kartlı anahtar sistemi ve daha birçok özellik ile ev konforunda bir otel olanağını sizlere sunar.

Kaplı ve açık termal havuzlar, Türk hamamı, sauna, jakuzi, şok havuzları, spor sahaları (futbol, basketbol, voleybol vb.), çocuk oyun parkaları, Wi – Fi, masaj ve daha pek çok tesis imkanı da yer almaktadır. Zengin mutfağıyla da öne çıkan Sarot Termal, yarım pansiyon konsept özelliklerine sahiptir. Konforlu ve keyifli bir şekilde yılın her döneminde termal tesislerde konaklayabilir ve ev konforunda bir termal otel imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Sarot Termal Vadi Fiyatları Nelerdir?

Sarot Termal fiyat listesi her döneme göre farklılık gösterecektir. 1 + 1, 2 +1 ve 3 + 1 suit oda özelliklerine göre farklı avantajlı fiyat seçenekleri uygulanmaktadır. Şifalı termal sular ve çamur terapi havuzları ile alternatif tıp alanında da birçok uzman tarafından önerilmektedir.

Türkiye’nin önde gelen termal tatil köylerinden olan Sarot Termal Vadi ile şifalı sulardan ve tesis olanaklarından yararlanmak isteyen herkes için avantajlı seçenekler bir arada sunulmaktadır. Gelişmiş tesis olanakları misafirlerine açık kapalı termal havuzlar, termal suya sahip jakuziler ve fitness center, masaj bölümleri, özel aile havuzları, Türk hamamı ve daha pek çok seçenek sunmaktadır.

Ayrıca Bakınız: İzmir Termal Otel

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu