Kaplıca Adresleri

Yalova Kaplıcaları

Yalova Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm içeriklere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Yalova kaplıcaları milattan önce iki binli yıllarda meydana gelen bir depremde fay kırılması ile oluşmuştur. Yer altında magma tabakasına yakın mineral bakımından da yoğun olan suların deprem gibi faktörlerle birlikte yer yüzüne çıkması ile kaplıcalar oluşur. Sizlere bu yazımızda Yalova kaplıcaları hakkında çeşitli bilgiler sunacağız. 

 

Yalova Kaplıca Bölgeleri 

Yalova denilince akla ilk gelen tabi ki de termal kaplıcalarıdır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi insan sağlığına birçok katkıda bulunmanın yanı sıra gündelik hayatın yorgunluğunu atmak için de insanların tercih odağındadır. Yalova ili içerisinde birçok otel ve kaplıca bulunmaktadır, gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak çok daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

ARMUTLU
TERMAL
MERKEZ
ALTINOVA
ÇINARCIK
ÇİFTLİKKÖY

 

Yalova Kaplıcalarının Genel Özellikleri

Yalova termal kaplıcaları suyunun renksiz ve berraktır. Tatlı su özelliği taşıyan su farklı şekillerde kullanılabiliyor. İçme su özelliği de bulunan kaplıca suları birçok hastalık için de şifa kaynağıdır. Yine banyo kürü ve çamur şeklinde de kullanılıyor. Yalova kaplıcaları 35 ile 44 derece arasında bir sıcaklığa sahiptir. Bu kaplıcalarda günlük yirmi veya 30 dakikalık periyotlar şeklinde banyo süresi bulunuyor. Tedavi süresi hastalığa ve doktor tavsiyesine göre iki haftaya kadar sürebiliyor.

 

Yalova Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

Yalova kaplıcaları suyun özelliğinden dolayı birçok hastalığa iyi geliyor. Bu hastalıklardan bazıları aşağıdaki gibidir;

1- Kadın Hastalıkları: Yalova kaplıcalarında bulunan minareler sayesinde kadın hastalıklarına ve yumurtlama sorunlarını tedavi edici özelliğe sahiptir.

2- Cilt hastalıkları: Kaplıca sularında bulunan bol miktarda kükürt sayesinde çeşitli cilt hastalıkların önüne geçilebilir.

3- Eklem kireçlemesi: Kaplıca sularının eklemlerde meydana gelen kireçlenmelerin tedavi edici özelliği bulunuyor.

4- Bağırsak ve mide hastalıkları: Kaplıca suları içme olarak kullanıldığında bağırsaklar ve mideyi koruyucu bir etki gösterir.

 

Yalova Kaplıca Ücretleri Ne Kadar ?

Yalova kaplıca fiyatları bölge, seçim ve rezervasyon tarihi gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstereceğinden en ideal fiyatları yararlanacağınız tesisten öğrenebilirsiniz. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Yalova Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu