Kaplıca Adresleri

Dikili Kaplıcaları

Dikili Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Dikili ilçesi sahip olduğu 4 farklı kaplıca sebebiyle kaplıca turizmi açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Ege’nin incisi olarak kabul görülen İzmir ilimizdeki Dikili ilçesinde bulunmaktadır.

 

Dikili Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

İzmir’in meşhur ilçelerinden biri olan Dikili Kaplıcası, İzmir merkeze yaklaşık olarak 5 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Sülfatlı sıcak maden suları ile birlikte birçok fayda sağlayan Dikili Kaplıcası genişlik olarak da İzmir’in en meşhur alanları arasında yer almaktadır. Dikili kaplıcası, bildiğiniz kaplıca özelliklerini barındırıp aynı zamanda da yer alan çamur havuzlarından meydana gelmektedir. Romatizmasal hastalıklar başta olmak üzere birçok hastalığa iyi gelen Dikili kaplıcasında bulunana çamur banyosu da vücuttaki antioksidi atmaya yarayan yararlı bir alandır.

 

Dikili Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Romatizmalı hastalarda.

2- Kronik bel ağrısı çeken hastalarda.

3- İltihaplı olmayan eklem hastalıklarında.

4- Yumuşak doku rahatsızlığı çeken hastalarda.

5- Ortopedik rahatsızlığı bulunan ve cerrahi operasyon geçirmiş hastalarda.

6- Kronik ağrılı romatizmâl hastalıklara

 

Dikili Kaplıcalarına Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Dikili ilçesi İzmir’in kuzeyinde yer almaktadır. İlçeye gitmek için ise toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Özel aracınız var ise şehir merkezinden kuzey yönüne doğru ilerleyip tabelaları takip ederek ilçeye ulaşabilirsiniz. 

 

Dikili Kaplıcalarının Ücretleri Ne Kadar ?

Dikili kaplıca fiyatları bölge, seçim ve rezervasyon tarihi gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstereceğinden en ideal fiyatları yararlanacağınız tesisten öğrenebilirsiniz. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

 

İzmir Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Dikili Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu