Kaplıca Adresleri

Denizli Kaplıcaları

Denizli Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Şehir üzerinde bulunan kaplıca ve içmeler gerçek oranda kent merkezlerinin yakın yerlerinde olduğundan ötürü turizmin gelişmesini hızlandırarak oldukça yararlı olmaktadır. Denizli çevresinde bulunan yerleşim alanlarına daha yakın olan şifalı sular özellikle kışın Ege Bölgesinde bulunan turistlik oranın fazlalaşmasına etki göstermektedir. 

 

Denizli Kaplıca Bölgeleri 

Kaplıcaların her biri şehir içinde farklı bölgelerde yer alıyor. Ancak genel olarak birçoğu merkez bölgesine oldukça yakın alanlarda bulunuyorlar. Uygun ulaşım yöntemlerinin kullanımı neticesinde rahatlıkla her bir kaplıcaya güvenle erişim sağlanması mümkün oluyor.

SARAYKÖY
ACIPAYAM
BULDAN
ÇAL
ÇAMELİ
ÇARDAK
ÇİVRİL
MERKEZ
GÜNEY
KALE
TAVAS
BABADAĞ
BEKİLLİ
HONAZ
SERİNHİSAR
AKKÖY
BAKLAN
BEYAĞAÇ
BOZKURT

 

Denizli Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Denizli Kaplıcaları banyo olarak bu sudan faydalanılması çerçevesinde egzama, ürtiker ve diğer türden deri rahatsızlıklarına iyi gelebildiği hali hazırda gözlenmiştir. Kan dolaşımına katkı sağlayan ve çeşitli kadın hastalıklarına da olumlu yönde etkiler edebildiği görülmüştür. Temal kaplıca suları, içerisinde birçok farklı türden faydalı mineral ve bileşenler barındırıyor. Magnezyum, kalsiyum, sülfat, potasyum, lityum ve bikarbonat gibi çeşitli bileşenlerin şifalı Denizli kaplıcası sularında yer aldığına tanıklık ediliyor.

 

Denizli Kaplıca Termal Sularının Faydaları Nelerdir ?

Denizli’de bulunan kaplıcalar çeşitli hastalıklara da şifa kaynağıdır. Termal kaplıca sularının şifa getirdiği bazı hastalıklar şunlardır;

1- Cilt ve deri sorunları yaşayan hastalarda.

2- Nefes darlığı çeken hastalarda

3- Kalp ve damar sorunları yaşayan hastalarda.

4- Kronik bel ağrısı çeken hastalarda.

5- Hipertansiyon rahatsızlığı çeken hastalarda.

 

Denizli Kaplıcaları Fiyatı 

Kaplıcalarının fiyatları, yaz sezonu, güz sezonu, kış sezonu olarak değişiklik göstermektedir. Tatil sezonlarında fiyatlarda artış görülürken, kış aylarında fiyatlarda önemli oranda düşüşler yaşanmaktadır.

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Denizli Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu