Kaplıca Adresleri

Çan Kaplıcaları

Çan Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. İlçe merkezine yaklaşık olarak 1 kilometre güneyinde bulunan Çan Kaplıcası Çanakkale sınırları içerisinde bulunan en ünlü kaplıcalardan biridir. Hem suyun temperatürü hem de radyoaktivitesi bakımından oldukça iyi seviyelerde olan kaplıca banyo tedavisi dahil olmak üzere pek çok tedavi şeklini içeride barındırmaktadır. Romatizmal hastalık başta olmak üzere pek çok hastalık ile birlikte nevrit, nevralji ve kadın hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Birçok iç organ hastalıklarının görev bozukluklarında Çan Kaplıcası iltihaplarının giderilmesini düşündürmektedir. 

 

Çan Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Çan kaplıcası, günübirlik banyolar, termal havuzlar, SPA merkezi, saunalar, spor salonunun yanı sıra konaklama, toplantı ve yiyecek içecek olanakları da sunulmaktadır. Belediye tarafından işletilen Termal Otel, ilçenin merkezindedir. Suları kükürtlü hidrojence zengin olup, sodyum ve kalsiyum katyonları ile sülfat anyonları fazlaca bulunmaktadır. Suların sıcaklıkları 39 derece ile 48,7 derece arasında değişmektedir. Sülfat içermek ile birlikte solunum yolları ve kalp damar ve romatizmal hastalıklar için önerilmiş olan sulardır. Bunlar ile birlikte böbrek taşlarının düşürülmesinde yardımcı olmaktadır.

 

Çan Kaplıcalarının Faydaları 

Banyo ve çamur banyosu uygulamalarına elverişli olan bu sular romatizmal, solunum yolu, sinir sistemi, sindirim sistemi, böbrek ve idrar yollan ile metabolizma bozuklukları hastalıklarına olumlu etki yapmaktadır. Birçok hastalığın tedavisi için uzman doktorlar tarafından da önerilmektedir. Tedavi ettiği bazı hastalıklar ;

1- Cilt hastalıkları ve sedefte

2- Sinir sistemi hastalıklarına

3- Bel fıtığı veya siyatik sorunlarında

4- Kadın hastalıklarında

5- Sinir sistemi hastalıklarına

6- Bel fıtığı veya siyatik sorunlarında

 

 

Çan Kaplıcalarının Ücretleri Ne Kadar ?

Kaplıcaların fiyatları bölge, seçim ve rezervasyon tarihi gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstereceğinden en ideal fiyatları yararlanacağınız tesisten öğrenebilirsiniz. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

Çanakkale Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Çan Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu