Kaplıca Adresleri

Bayramiç Kaplıcaları

Bayramiç Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Çanakkale/Bayramiç kaplıcaları hakkında önemli bilgiler sunacağız. Bu yazımızda Bayramiç kaplıcaları hakkında bilinmesi gereken tüm önemli bilgiler mevcuttur. Bazı özellikler açısından suda yer alan maddelerle diğer kaplıcalardan ayrılmaktadır. Termal su içerisinde bulundurduğu bikarbonatlı klorürlü ve radon ile hastalıkların tedavisine sonuç verdiği bilinmektedir. Uzman doktorlar tarafından bu hastalıkların tedavisinde tavsiye edilen kaplıcalar kişilerin kendi yapılara göre değişken olarak şifa sağlamaktadır.

 

Bayramiç Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Bayramiç Kaplıca termal suları sodyum sülfatlı ve kükürtlü olup, 8.7-14.1 oranında radyoaktifiviteyi de kapsamaktadır. Bu kaplıcanın suları romatizma, deri, nefrit, solunum yolu ile kadın hastalıklarında etkilidir. Ayrıca felçli hastalar üzerinde de olumlu etkisi bulunmaktadır. Bunlar ile birlikte böbrek taşlarının düşürülmesinde yardımcı olmaktadır. Tesis odalarında kalan müşteriler bay-bayan termal havuzları ve bay-bayan spor salonlarını kullanabilirler. 

 

Bayramiç Kaplıcaları Fiyatları 

Bayramiç kaplıcaları içerisinde yer alan tesislerde her türlü ekonomiye uygun seçenekler yer alır. Kişiler istedikleri konfora göre bütçelere uygun olarak konaklama seçeneklerinden faydalanır. Hafta sonları ve hafta içi olarak tesis fiyatları değişiklik gösterebilir.

 

Bayramiç Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ? 

1- Romatizmalı hastalarda.

2- Kronik bel ağrısı çeken hastalarda.

3- İltihaplı olmayan eklem hastalıklarında.

4- Yumuşak doku rahatsızlığı çeken hastalarda.

5- Ortopedik rahatsızlığı bulunan ve cerrahi operasyon geçirmiş hastalarda.

6- Kronik ağrılı romatizmâl hastalıklara

7- Damar sertliğinde

8- Eklem ve eklem dışı romatizmalı hastalıkların kronik dönemlerinde

9- Böbrek taşlarında

10- Yüksek ve düşük tansiyonu düzenler

 

 

 

Çanakkale Kaplıcaları hakkında bilgi almak için tıklayınız. 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Bayramiç Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu