Kaplıca Adresleri

Buharkent Kaplıcaları

Buharkent Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm içeriklere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Aydın ilinin Buharkent ilçesinde bulunan kaplıca suları hakkında bilgi vereceğiz. Aydın il merkezine yaklaşık 80 kilometre mesafede bulunan Buharkent ilçesi şifalı termal sular bakımından oldukça zengindir. İlçeye bağlı Kızıldere ve Tekkeköy mevkiinde irili ufaklı, kendiliğinden yeryüzüne çıkan çok sayıda termal kaynak bulunur. Kaplıcaların en yakını Kızıldere Köyüne 5 kilometre mesafede, Büyük Menderes havzasında yer alır. Büyük Menderes Nehir havzasının kuzeyinde yer alan termal kaynaklardan jeotermal enerji üretiminde kullanılmaktadır. Termal sular aynı zamanda yerleşkelerin ısıtma sisteminde de aktif rol oynar. Aynı fay hattından doğal yollarla yeryüzüne ulaşan termal sular, benzer özellikler taşımaktadır. Zaman içerisinde termal kaynakların yer değiştiği gösterir.

 

Buharkent Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Kaplıca suları kokusuz, renksiz, Sodyum Bikarbonat ve Florür içeren sular grubuna girer. 4161.64 mg/lt toplam minarelizasyon içerir. Ortalama termal sıcaklığı yaklaşık 102 santigrat derecedir. Bol miktarda karbondioksit içermektedir, karbondioksit kuru buz elde etme işlemlerinde kullanılır.

 

Buharkent Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ? 

1- Romatizmalı hastalarda.

2- Kronik bel ağrısı çeken hastalarda.

3- İltihaplı olmayan eklem hastalıklarında.

4- Yumuşak doku rahatsızlığı çeken hastalarda.

5- Ortopedik rahatsızlığı bulunan ve cerrahi operasyon geçirmiş hastalarda.

6- Beyin ve sinir cerrahi sonrası uzun süre hareketsiz kalan hastalarda.

7- Beyin ve sinir sistemi rahatsızlığı bulunan hastalarda.

8- Stres sorunları çeken hastalarda.

9- Travmaya bağlı kas ve doku zedelenmeleri yaşayan hastalarda.

 

Buharkent Kaplıcaları Konumu

Buharkent Kaplıcalar bölgesi, Aydın-Denizli E87 bağlantı yolu üzerinde, Kızıldere Köyüne 5 kilometre uzaklıkta, Aydın il merkezine 86 kilometre mesafede, Büyük Menderes havzasında yer alır. Denizli il merkezine 38.8 kilometre mesafededir.

 

Buharkent Kaplıcaları Fiyatları 

Buharkent kaplıcalarının fiyatları tatil sezonlarında ve yaz sezonunda artış gösterirken, diğer mevsimlerde fiyatlar daha makul seviyelerde seyretmektedir. Fiyatlar kaplıca tesislerinin bağlı bulunduğu işletme müdürlüklerince belirlenir.

 

 

Aydın Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Buharkent Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu