Kaplıca Adresleri

Bolu Kaplıcaları

Bolu Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Bu yazımında sizlere Bolu Kaplıcaları hakkında çeşitli bilgiler sunacağız. Kaplıca sularının en önemli özellikleri, yapılarında birtakım önemli mineralleri barındırmalarıdır. Diğer kaplıcalarda olduğu gibi Bolu kaplıcalarının da bu noktada kendisine has bazı özellikleri vardır. Kaplıcalarının sularında 1,9 mg/lt flüorür, 251,6 mg/lt karbondioksit, %19 milival magnezyum ve %69 oranında da kalsiyum bulunuyor. Buna ek olarak bu kaplıca sularında %46 milival civarlarında sülfat ve %51,30 milival seviyelerinde ise bikarbonat vardır.

 

Bolu Kaplıca Bölgeleri 

Bolu kaplıcalarına yerli insanlarımız ve ayrıca dünyanın farklı bölgelerinden birçok insan da oldukça ilgi gösteriyor. Çünkü bu güzel kaplıcanın suları adeta insanda bir şifa etkisi yaratıyor ve kişilerin bir ölçüde sağlıklarına kavuşmalarına yardımcı oluyor.

SEBEN
MUDURNU
MERKEZ
GEREDE
GÖYNÜK
KIBRISCIK
MENGEN
DÖRTDİVAN
YENİÇAĞA

 

Bolu Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Bu bölgede bulunan kaplıcalar çok sayıda farklı hastalığın tedavi edilmesinde yardımcı oluyor ve bu sebepten dolayı her yıl binlerce insan Bolu iline çeşitli sağlık sorunlarından kurtulmak için gidiyor. Romatizmâl hastalıklar ve dolaşım sistemi sorunları için yarar gösteren Bolu kaplıcaları, şifa kaynağıdır. Bolu kaplıca suları, romatizmâl hastalıkların dışında kadın hastalıkları, nevralji, nefrit, cilt hastalıkları, alerjiler gibi birçok sağlık sorununda da tedaviye yardımcı alternatif tedavi olarak kullanılmaktadır.

 

Bolu Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Romatizmâl hastalıklar ve dolaşım sistemi sorunları için yarar gösterir.

2- Kadın hastalıkları

3- Eklem ve eklem dışı romatizmalı hastalıkların kronik dönemlerinde

4- Damar sertliğinde

5- Felçlerin rehabilitasyonunda

6- Negatif sinir bozukluğuna bağlı yetersizlikler, sürmenaj ve yorgunlukta

7- Diyabet, gut ve şişmanlık ile gelen hastalıklarda

8- Karaciğer, safra kesesi, mide, bağırsak hastalıklarında

9- Böbrek taşlarında

 

Bolu İlinde Kaplıca Var Mı ?

Bolu ili içerisinde pek çok kaplıca ve sıcak su tesisi bulunmakta. Tüm tesislerin faydalarını araştırmanız ve en ideal tercihi gerçekleştirmeniz sizler için büyük önem arz etmekte. 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Bolu Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu