Kaplıca Adresleri

Bitlis Kaplıcaları

Bitlis Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Doğu Anadolu Bölgesinin en önemli yerlerinden biri olan Bitlis ili şifalı suların meşhur olduğu bu altyapıyla birlikte de birçok termal tesisin yapılıp sağlık alanında oldukça iyi yerlerin ortaya çıkmış olduğu alanlar Bitlis üzerinde yapılmaktadır. Nemrut Dağı’nın sönmüş bir Volkan olmasına rağmen sıcak su ve buhar kaynaklarının görülmesi sebebiyle en büyük kanıtlardan biridir. Sizlere bu yazımızda Bitlis ilimizin en önemli kaplıcaları hakkında çeşitli bilgiler sunacağız. 

 

Bitlis Kaplıca Bölgeleri

Fay hattı üzerinde bulunan Bitlis merkez ve çevresinde sayısız kaplıcaya rastlanır. Bunlardan bazıları; Güroymak (Çukur) Kaplıcası, Ilıcak (Germav) Kaplıcası, Nemrut Dağı Kaplıcası, Alemdar, Köprü Altı, Çim Çölmüğü, Yılan Dirilten, Acı Su vb. kaplıcaları olarak sıralanabilir.

ADİLCEVAZ
GÜROYMAK
TATVAN
AHLAT
MERKEZ
HİZAN
MUTKİ

 

Bitlis Kaplıcalarının Genel Özellikleri 

Kaplıcaları, romatizmâl hastalıkların dışında kadın hastalıkları, nevralji, nefrit, cilt hastalıkları, alerjiler gibi birçok sağlık sorununda da tedaviye yardımcı alternatif tedavi olarak kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra cilt-deri hastalığı, sinir buhranları, mide-bağırsak ve böbrek rahatsızlıkları , kadın hastalıkları, solunum yolları rahatsızlığı ve özellikle romatizma ve siyatik gibi hastalığı için çok şifalıdır.

 

Bitlis Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ? 

1- Kronik ağrılı romatizmâl hastalıklara

2- Damar sertliğinde

3- Eklem ve eklem dışı romatizmalı hastalıkları

4- Cilt ve sedef hastalıklarına

5- Sinir sistemi hastalıklarına

6- Bel fıtığı veya siyatik sorunlarında

7- Kadın hastalıklarında

 

Bitlis’te Bilinen En Önemli Kaplıcalar 

Güroymak Budaklı Kaplıcası, Ilıcak Kaplıcası, Acısı Kaplıcası, Tatvan Develer Suyu, Nemrut Kaplıcaları olarak sıralanabilir.

 

Bitlis Kaplıcalarının Ücretleri Ne Kadar ?

Bitlis kaplıcalarının fiyatları bölge, seçim ve rezervasyon tarihi gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstereceğinden en ideal fiyatları yararlanacağınız tesisten öğrenebilirsiniz. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Bitlis Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu