Kaplıca Adresleri

Aydın Kaplıcaları

Aydın Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Ege Bölgesi’nin en meşhur illerinden biri olan Aydın’da sıcak yer altı suları sayesinde önemli derecede şifalı sular artmaktadır. Özellikle de maden üzerinde yapılan incelemeler ve çalışmalar ile birlikte birçok şifalı su ve kaplıcalar gelişerek Aydın ili civarında turistler tarafından gidilen birçok şifalı su ve kaplıca ortaya çıkmıştır. Aydın’ın birçok ilinde yapılan madensel çalışmalar beraberin de yer altı kaynaklarının işlevsel özelliğini çoğaltarak pek çok ilçesinde birçok kaplıcayı da beraberinde getirmektedir. 

Aydın Kaplıcaları Bölgeleri 

Ege’nin incilerinden bir tanesi olan Aydın ilinde kaplıcalar hakkında bilgi almak için sayfamızı takip edebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Aydın ilinin kaplıcalarından bahsedeceğiz. Aydın yöresinde bulunan başlıca kaplıcalar şunlardır:

DİDİM
GERMENCİK
BUHARKENT
KARACASU
MERKEZ
BOZDOĞAN
ÇİNE
KOÇARLI
KUŞADASI
KUYUCAK
NAZİLLİ
SÖKE
SULTANHİSAR
YENİPAZAR
İNCİRLİOVA
KARPUZLU
KÖŞK

 

Aydın Kaplıcalarının Genel Özellikleri

Aydın kaplıcaları, yaklaşık olarak 34 santigrat derece olan kaplıcalarda iki kapalı, bir açık olmak üzere üç kaplıca bulunmaktadır. Kaplıcaların içerisinde bulunan sular kalsiyum sülfatlıdır. Belediye tarafından işletilmiş olan kaplıca, sinirlik dimağ yorgunluğu ve nekahet hallerinde faydalı olarak görülmektedir.

Aydın Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Romatizmal Hastalıklar

2- Kireçlenme

3- Bel ve Boyun Fıtığı

4- Cilt Hastalıkları

5- Mide ve Bağırsak Hastalıkları

6- Ortopedik Kırık Tedavileri

7- Selülit Tedavisi

8- Böbrek Taşlarının Tedavisi

 

Aydın Kaplıcalarının Ücretleri Ne Kadar ?

Aydın kaplıca fiyatları bölge, seçim ve rezervasyon tarihi gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstereceğinden en ideal fiyatları yararlanacağınız tesisten öğrenebilirsiniz. En verimli fiyatları takip etmek için ana sayfamızda bulunan reklam alanlarındaki firmaları tercih edebilirsiniz. 

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Aydın Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu