Kaplıca Adresleri

Haymana Kaplıcaları

Haymana Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere bu sayfa üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Haymana Kaplıca sularının ortalama sıcaklık değeri 45 derecedir ve suyun ph derecesi 6.8 olarak belirlenmiştir. Kaplıca termal suyu kimyasal olarak bikarbonat, kalsiyum, sodyum, magnezyum ve karbondioksit içermektedir. Haymana Kaplıcaları, otuz ülkenin dahil edildiği Uluslararası Şifalı Su Kaynakları Araştırma Merkezi tarafından yapılan incelemede nitelikleri bakımından değerlendirilen kaplıcalar arasında Haymana kaplıcaları 2. sırada konumlanmıştır. 

Haymana Kaplıcalarının Özellikleri 

Kimyasal olarak bikarbonat, kalsiyum, sodyum, magnezyum ve karbondioksit içermektedir. Haymana kaplıcaları termal suyunun deri hastalıkları, romatizma, kalp ve kan dolaşımı sorunu, solunum yolu rahatsızlıkları, sinirsel ve kas yoğunluğu hastalıkları gibi rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir. Bunun yanı sıra içme kürlerinde uygulanabildiği Haymana kaplıcaları termal sularının mide, safrakesesi, karaciğer ve pankreas rahatsızlıkları üzerinde olumlu etkileri olduğu belirtilmektedir.

Haymana Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ? 

1- Haymana kaplıca suyunda bulunan yüksek mineraller sayesinde kaplıcalar eklem yerlerinde oluşan kireçleme tedavisi yapabiliyor.

2- Romatizma hastalığı için çok iyi gelen Haymana kaplıcaları birçok romatizma hastası için şifa kaynağı olmuştur.

3- Haymana kaplıcaları, suyunda bulunan kalsiyum sayesinde kadın hastalıkları, yumurtlamama ve şiddetli adet ağrılarına iyi gelir.

4- Haymana kaplıca suları cilt gözeneklerini açarak cildin nefes almasını sağlar. Ciltte bulunan ölü hücreleri canlandırır ve cildin daha taze görünmesini sağlar. Cilt hastalıklarına ve cilt kanserine de iyi gelir.

 

Haymana Kaplıcalarına Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Haymana kaplıcalarına, Ankara’dan karayolu ile ulaşım oldukça kolaydır. Uzak şehirlerden gelmek isteyenler, şehirlerarası otobüs ya da havayolu ile Ankara’ya geldikten sonra Haymana otobüsleri ile ulaşım yapabiliyor. Özel aracı ile gitmek isteyenler, Ankara Konya yolunu kullanarak ulaşımlarını tamamlayabiliyorlar.

 

 

Ankara Kaplıcaları hakkında bilgi almak için tıklayınız. 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Haymana Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu