Kaplıca Adresleri

Bâlâ Kaplıcaları

Bâlâ Kaplıcaları, hakkında merak ettiğiniz tüm içeriklere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Bâlâ kaplıcaları genellikle sıcak suyu, temiz havası ve çevresinde bulunan yeşil doğasıyla birlikte ünlenmiştir. Sıcak su termal otel sektörünün gelişmesiyle birlikte yılın 12 ayı kesintisiz olarak misafirlerine hizmet vermektedir. Bâlâ Kaplıcalarının şifalı sularının cilt-deri hastalığı, sinir buhranları, mide-bağırsak ve böbrek rahatsızlıkları , kadın hastalıkları, solunum yolları rahatsızlığı ve özellikle romatizma ve siyatik gibi hastalığı için çok şifalıdır. Bu yazımızda sizlere Bâlâ Kaplıcaları hakkında bilinmesi gerekenleri aktaracağız. 

Bâlâ Kaplıcalarının Kaplıcalarının Genel Özellikleri

Bâlâ Kaplıcalarının şifalı sularından özellikle cilt hastalıkları, kadın hastalıkları, kemik ve kireçlenme hastalıkları, siyatik ve metabolizma bozukluğu gibi hastalıklarının tedavisinde yararlanılmaktadır. Bunların yanı sıra kaplıcanın şifalı suları birçok hastalığa da şifa olmaktadır. suları, içerisinde barındırdığı demir, kükürt, potasyum, silisyum ve kalsiyum gibi element veya bu elementlerin barındığı bileşikler ile çeşitli hastalıklara iyi gelmektedir. Bu sular aynı zamanda barındırdıkları radyoaktif enerjiler ile de bazı hastalıklara karşı insan vücudunun direncini yükselterek kişinin bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.

 

Bâlâ Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ? 

Kaplıca suları, kişinin rahatsızlıklarının doktor kontrolünde sürdürüldüğü ve doktor tavsiyesi ile önerilen kaplıca suyu özellikleri ile birlikte uygulanması durumunda pek çok hastalığın gerilemesini sağlamaktadır. Bâlâ kaplıca suları da bazı hastalıklara şifa kaynağı olmakta ve şifa getirdiği bazı hastalıklar şunlardır: 

1- Kadın hastalıkları

2- Bel ve migren ağrısı

3- Romatizma rahatsızlıkları

4- Metabolizma bozukluğuna 

5- Sinirsel rahatsızlıklar

6- Bağırsak ve mide rahatsızlıkları

7- Deri hastalıkları

8- Eklem ve eklem dışı romatizmalı hastalıkların kronik dönemlerinde

9- Damar sertliğinde

10- Felçlerin rehabilitasyonunda

 

 

Ankara Kaplıcaları hakkında bilgi için tıklayınız.

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Bâlâ Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu