Kaplıca Adresleri

Ağrı Kaplıcaları

Ağrı Kaplıcaları hakkında merak ettiğiniz tüm içeriklere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Ağrı’da bulunan kaplıcalar çok sayıda farklı hastalığın tedavi edilmesinde yardımcı olmakla birlikte, her yıl binlerce insan tarafından çeşitli sağlık sorunlarından kurtulmak için uğrak bir mekan haline geliyor. Ağrı Kaplıcaları, romatizmâl hastalıkların dışında kadın hastalıkları, nevralji, nefrit, cilt hastalıkları, alerjiler gibi birçok sağlık sorununda da tedaviye yardımcı alternatif tedavi olarak kullanılmaktadır. Ağrı’daki kaplıca sularında radyoaktivite, kalsiyum, sülfür, karbondioksit, magnezyum, kükürt, bikarbonat, ve demir bulunmaktadır. Cilt-deri hastalığı, sinir buhranları, mide-bağırsak ve böbrek rahatsızlıkları , kadın hastalıkları, solunum yolları rahatsızlığı ve özellikle romatizma ve siyatik gibi hastalığı için çok şifalıdır.

Ağrı Kaplıca Bölgeleri

Ağrı ili içerisinde birçok otel ve kaplıca bulunmaktadır, gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak çok daha detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

DİYADİN
MERKEZ
DOĞUBAYAZIT
ELEŞKİRT
HAMUR
PATNOS
TAŞLIÇAY
TUTAK

Ağrı Kaplıcalarının Faydaları Nelerdir ?

1- Sedef gibi cilt hastalıkları

2- Mantar

3- Spor yaralanmaları

4- Kadın hastalıkları

5- İç hastalıkları

6- Damar sertliğinde

7- Böbrek taşlarında

8- Eklem ve eklem dışı romatizmalı hastalıkların kronik dönemlerinde

Ağrı’da Kaplıca Var Mı ?

Ağrı ili içerisinde pek çok kaplıca ve sıcak su tesisi bulunmakta. Tüm tesislerin faydalarını araştırmanız ve en ideal tercihi gerçekleştirmeniz sizler için büyük önem arz etmekte. 

En Çok Tercih Edilen Ağrı Kaplıcaları Hangileridir ?

Ağrı’da en çok tercih edilen kaplıca ise tabi ki herkesin bildiği Diyadin Kaplıcalarıdır. Diyadin Kaplıcaları, ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen ve memnun kalınan kaplıcadır. Bu kaplıca incelendiğinde hem sağlık açısından hem de doğal güzellik ve sunulan hizmetler açısından görülmeye değer olduğu rahatlıkla söylenebilir. 

 

 

 

 

 

Kaplıca tatilleri web sitesi ülkemizde bulunan kaplıcalar hakkında genel bilgiler sunmakta olup, bu sayfada bulunan içerikler yıl içinde değişiklik gösterebilir.  Sayfada bulunan içerikler genel bilgi amaçlı düzenlenmiştir. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla bir bağlantısı yoktur.

Sizlere bu yazımızda Ağrı Kaplıcaları hakkında adres ve genel bilgi aktardık. Aklınıza takılan soruları ve diğer yorumlarınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazı ve içeriklerde yanlışlık fark ettiyseniz “Bize Ulaşın” sayfamızdan admin ile iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu